A Hét könyve – Arany János Kapcsos könyve

Nekünk, magyartanároknak ez a könyv az egyik legkedvesebb irodalmi "ereklyénk". Az Arany-év miatt végre újra kiadták, így mi is meg tudtuk venni könyvtárunk számára.

Gyertek és nézegessétek, olvasgassátok Arany János gyöngybetűit! 🙂

Arany János "kapcsos könyve" a magyar irodalom egyik legbecsesebb szellemi és tárgyi emléke. A Gyulai Pál által 1856. augusztus 20-án Arany Jánosnak ajándékozott kéziratos könyv a Kisfaludy Társaság gyűjteményébe tartozott, majd annak megszüntetése után, 1953-ban került a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának Kézirattárába. Az egyedi bőrkötésű könyv üres lapjaira Arany saját kezűleg írta be számos versét, magánjellegű feljegyzését – többek közt leánya betegségéről és haláláról -, majd utolsó alkotói korszakának verseit, az ƒ"Őszikék" ciklusát. A Kapcsos könyv páratlanul mély bepillantást enged a költőóriás alkotóműhelyébe és lelki életébe.

A bejegyzés kategóriája: Hét könyve
Kiemelt szavak: .
Közvetlen link.

Vélemény, hozzászólás?